Ekibimiz

Güneş Ece Gül

Kurucu Ortak - Avukat - Arabulucu

• Bilkent Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, 2013

Güneş Ece Gül, 2009 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış, 2013 yılında mezun olmuştur. Staj döneminde ve avukatlık ruhsatını aldıktan sonra saygın uluslararası hukuk bürolarında çalışmış, ağırlıklı olarak şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, ticaret hukuku ve uluslararası uyuşmazlık çözümü alanlarında uzmanlaşmış, çok uluslu şirketlerin ICC Tahkim süreçlerinde taraf avukatı olarak yer almıştır.

2018 yılında serbest avukatlık yapmaya başlayan Ece, yerli ve yabancı şirketlere hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaya devam ederken, müvekkillerinin yabancı şirketler ile kuracağı stratejik ortaklılarda onları temsil ederek projelerin yürütümünde hukuki destek sağlamıştır. Bununla birlikte, 2019-2021 yılları arasında, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Trafikte %100 Yaşam Projesi’nde hukuk uzmanı olarak hizmet vermiştir. Ece, 2019 yılından beri, iş hukuku ve ticaret hukuku alanlarında uzman arabulucu olarak da faaliyet göstermekte ve taraflara uyuşmazlıklarını mahkemeye taşımadan barışçıl yollarla çözmelerinde yardım etmektedir. Bilgi, tecrübe ve donanımlarını en iyi şekilde kullanarak müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti vermeyi ilke edinmiş olan Ece, mesleki kariyerine ATEG çatısı altında, aynı ilke ile devam etmekten mutluluk duymaktadır.

İletişim: e.gul@ateglaw.com

Ayşenaz Tahmaz, LL.M.

Kurucu Ortak - Avukat

• TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, 2015
• University of Nottingham, School of Law, LL.M. International Commercial Law, 2016
• Bilkent Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Özel Hukuk Doktora Programı, 2018-devam ediyor

Ayşenaz Tahmaz TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans eğitimini 2015 yılında, University of Nottingham, School of Law’da Uluslararası Ticaret Hukuku alanındaki yüksek lisans eğitimini, “The protection of the investor’s legitimate expectations through the standards of Fair and Equitable Treatment and Expropriation in the Bilateral Investment Treaties” konulu teziyle 2016 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında üniversite profesörlerinden Prof. Irit Mevorach’ın sınır ötesi iflas prosedürleri konusunda yürüttüğü projede Araştırmacı olarak görev almıştır. Şu anda Bilkent Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Özel Hukuk Doktora Programına Uluslararası Tahkim alanında yazmakta olduğu teziyle Doktorant olarak devam etmektedir.

Ayşenaz, saygın uluslararası hukuk bürolarında şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar, proje finansmanı, uluslararası uyuşmazlık çözümü ve rekabet hukuku alanlarında çalışmıştır. Yerli ve yabancı şirketlere hukuki danışmanlık hizmetleri vermiş, şirketlerin tahkim süreçlerinde taraf avukatlığı yapmıştır. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)’nın Hukuk Çalışmaları Merkezinde Araştırmacı olarak görev almıştır. Bilkent Üniversitesi Uluslararası Özel Hukuk anabilim dalı kürsüsünde 2018-2021 yılları arasında Prof. Dr. Bilgin Tiryakioğlu ve Dr. Paolo Michele Patocchi’nin asistanlığını yapan Ayşenaz, ATEG çatısı altında akademik yeterliğiyle uygulamadaki tecrübesini harmanlayarak müvekkillerine üst düzey hukuki danışmanlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

İletişim: a.tahmaz@ateglaw.com